• Wielopokoleniowa tradycja

    Wielopokoleniowa tradycja

    Najwyższa Jakość Wykonania

Nasze wyroby mają indywidualne, niepowtarzalne wzory, gdyż większość detali wykuwamy za pomocą rąk, młota i kowadła.

Dbając o trwałość i jakość naszych produktów stosujemy materiały najwyższej klasy. Począwszy od doboru parametrów stali i wielkości użytych materiałów, aż po stosowanie trwałych połączeń nitowanych zakuwanych na ciepło.

Ogromną wagę w naszej pracy przywiązujemy do projektów i wzornictwa tak by zadowolić najwybredniejsze gusta naszych klientów. Pod wpływem wysokiej temperatury kształtujemy żelazo i metal, w wyniku czego wykuwamy unikatowe wykończenia balustrad, ogrodzeń, mebli oraz dekoracji.

Proste formy wykończenia komponujące się z nowoczesną architekturą, nie wymagają pracochłonnej ręcznej obróbki kowalskiej lecz ślusarskiej, dlatego wyposażyliśmy naszą kuźnie, w nowoczesne maszyny umożliwiające szybszą realizację zleceń i obniżenie kosztów. Nowoczesne narzędzia wykorzystujemy do łączenia, cięcia, wygładzania i przygotowania powierzchni pod różnego rodzaju powłoki antykorozyjne.

Dobór Stali

Dobór Stali

Staranny dobór materiałów stalowych, pozwala nam oferować wysoko jakościowe wyroby.

Przed wykonaniem projektu analizujemy dobór odpowiednich materiałów takich jak płaskowniki czy profile stalowe. Każda konstrukcja winna charakteryzować się wysoką wytrzymałością, dlatego dobór materiałów odgrywa istotną rolę w procesie realizacji zlecenia. Oceniając wyroby warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły:

Grubość materiału – często konkurencyjne firmy nadmiernie zmniejszają grubość zastosowanych materiałów (dla zmniejszenia ceny), czego efektem jest wyrób
niespełniający wymagań konstrukcyjnych i jakościowych.

Rodzaj materiału – warto się przyjrzeć jak wygląda powierzchnia metalu, czy jest bez obróbki z wadami surowca, a jeśli jest kuta to na ile staranie. Ten na pierwszy rzut oka niewidoczny szczegół często decyduje o efekcie końcowym.

CYNKOWANIE OGNIOWE

CYNKOWANIE OGNIOWE

Cynkowanie zanurzeniowe zwane potocznie cynkowaniem ogniowym jest jedną z najlepszych metod zabezpieczania przed korozją.

Nikogo dziś nie dziwi, że ochrona stali przed korozją jest niezbędna. Dotyczy to w równiej mierze dużych obiektów budowlanych, jak i małych elementów ze stali wielkości gwoździa, czy śrubki. Przykłady zastosowania cynkowania ogniowego pokazują ponad wszelką wątpliwość, że jest ona najlepszym sposobem ochrony stali przed korozją.

Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Ponadto można przedłużyć jej trwałość oraz nadać wyrobom pożądane walory estetyczne przez pokrycie ocynkowanej powierzchni dodatkową powłokę lakierniczą lub malarską.

Ze względu na wieloletni okres ochrony przed korozją jaki zapewnia ogniowa powłoka cynkowa, jest ona zabezpieczeniem bardzo ekonomicznym. Koszty ponoszone w momencie wykonywania powłoki w odniesieniu do okresu jej trwałości okazują się znikome.

POWŁOKI LAKIERNICZE

POWŁOKI LAKIERNICZE

Zabezpieczamy nasze produkty przed korozją za pomocą malowania tradycyjnego i proszkowego.

MALOWANIE TRADYCYJNE

Aby zapewnić skuteczną ochronę przed korozją w miejscach trudno dostępnych, podczas malowania tradycyjnymi metodami elementy ozdobne zatapiane są w farbach antykorozyjnych. Następnie metodą natryskową malujemy nasze wyroby. wykutej formie.

MALOWANIE PROSZKOWE

Technologia malowania proszkowego, pozwala uzyskać powłokę spełniającą zarówno funkcje dekoracyjne jak i ochronne - zmniejszające niepożądane działania czynników mechanicznych oraz zewnętrznych, takich jak korozja, promieniowanie słoneczne i UV. Jesteśmy w stanie pomalować proszkowo wszelkie elementy. Ogromną zaletą malowania proszkowego jest możliwość wyboru koloru z szerokiej palety RAL.

PATYNOWANIE

PATYNOWANIE

Sztuka wykańczania wyrobów poprzez artystyczne postarzanie...

Tworzymy rzeczy posiadające swój styl i duszę. Oryginalne elementy kute, ręczne patynowanie oraz ciekawe wzornictwo sprawiają, że nasze produkty doskonale komponują się z każdym otoczeniem, nadając mu niezwykłego charakteru

Na życzenie klienta dokonujemy patynowania naszych wyrobów, odcieniami, złota, srebra oraz miedzi.